Firma Wienerberger

Firma Wienerberger w Polsce rozpoczęła działalność w 1995 roku. Pierwsza inwestycja to całkowicie zmodernizowana cegielnia w Lęborku, w której rozpoczęto produkcję pustaków poryzowanych Porotherm.

Kolejne zakłady produkcyjne zostały uruchomione w Zielonce k/Warszawy, Honoratce k/Konina, Częstochowie, Lajsach oraz w Dobrem - największa i najbardziej nowoczesna wytwórnia pustaków ceramicznych w Europie. W kwietniu 2002 roku firma rozpoczęła również produkcję cegieł elewacyjnych Terca w Toruniu, najnowocześniejszej fabryce w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w cegielni w Jankowej Żagańskiej. W sierpniu 2003 roku w Honoratce rozpoczął działalność zakład produkujący belki stopowe i nadprożowe Porotherm.

Kolejna inwestycja firmy Wienerberger to trzy zakłady produkcyjne: w Kupnie, Nowym Sączu (Polska Południowa) i Osieku (Polska Północna, ok. 40 km od Bydgoszczy). Dzięki lokalizacji zakładów w Kupnie i Nowym Sączu, od kwietnia 2004 roku Wienerberger posiada fabryki również na południu Polski, ważnym rynku zbytu, zaopatrywanym dotąd głównie przez cegielnię w Częstochowie.

Również w 2004 roku firma rozszerzyła swoją ofertę o dachówki ceramiczne Koramic, których produkcja odbywa się w trzech zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Kunicach k/Legnicy. Rozwój firmy w kierunku ceramicznych pokryć dachowych uzupełnił bogaty asortyment o kolejny produkt, dzięki któremu możliwe jest wybudowanie ciepłego domu, w całości z materiałów ceramicznych.

Od maja 2005 firma Wienerberger rozpoczęła sprzedaż dachówek ceramicznych von Müller. Von Müller - marka obecna na polskim rynku od kilku lat, stanowi uzupełnienie oferty dachówek dzięki zróżnicowanej kolorystyce i nowym, niepowtarzalnym wzorom. Dachówka o wysokiej jakości i bogatej kolorystyce na stałe zagościła w polskiej architekturze i cieszy się coraz większym uznaniem wśród naszych klientów.

Obecnie produkując wyroby ceramiczne w 19 zakładach produkcyjnych, jesteśmy największym producentem w kraju. Rozbudowana sieć dystrybutorów w całej Polsce oraz składy fabryczne umożliwiły zapewnienie klientom profesjonalnej obsługi oraz zapewniły dostępność produktów w całym kraju. Wienerberger to pierwsza firma w Polsce, która otrzymała dobrowolny Certyfikat Zgodności Wyrobu z Polską Normą dla ściennych pustaków ceramicznych.

Linki

© 2015 Dachmaster. Wszystkie prawa zastrzeżone.